WP-RecentComments 1.7 - en to es translation catalogue (25 entries)

en: Loading
es: Cargando

en: Anonymous
es: Anónimo

en: on
es: en

en: &laquo; Newest
es: &laquo; El más reciente

en: &laquo; Newer
es: &laquo; Recientes

en: Older &raquo;
es: Antiguos &raquo;

en: &laquo; Back
es: &laquo; Atrás

en: Recent Comments
es: Comentarios recientes

en: Title:
es: Título:

en: Number of comments to show:
es: Número de comentarios a mostrar:

en: (at most 20)
es: (20 como máximo)

en: Length of each comment:
es: Longitud de cada comentario:

en: Show post titles.
es: Mostrar el título de la entrada.

en: Show pingback comments.
es: Mostrar comentarios pingback.

en: Show trackback comments.
es: Mostrar comentarios trackback.

en: Show author avatars.
es: Mostrar el avatar del autor.

en: The size of avatars:
es: Tamaño del avatar:

en: The position of avatars:
es: Posición del avatar:

en: Left
es: Izquierda

en: Right
es: Derecha

en: The default avatar:
es: Avatar por defecto:

en: Show navigator buttons.
es: Mostrar botones de navegación.

en: Show the comments from administrators.
es: Mostrar comentarios de administradores.

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display.
es: Convertir emoticons como <code>:-)</code> y <code>:-P</code> a imagen.

en: The most recent comments
es: Los comentarios más recientes
